lv ru en
Par festivālu Vēsture Programma Aktualitātes Kontakti Atbalstītāji Foto galerijas
Parakstīšanās jaunumu saņemšanai:
Twitter Facebook
Insbergs
23.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls pārsteigs ar krāšņu un plašu programmu
23.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kas nākamgad norisināsies no 9. līdz 28.martam, skatītājus sola pārsteigt ar plašu un krāšņu programmu, piedāvājot izbaudīt ASV, Austrijas, Krievijas, Vācijas, Ķīnas, Francijas, Turcijas un, protams, Latvijas baleta mākslinieku sniegumu.
01.01.2018

Tradicionālais festivāla atklāšanas labdarības koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā/ TC Origo notiks 9.martā. Kā stāsta 23.BBF direktore Lita Beiris, arī šoreiz ikviens koncerta skatītājs tiks aicināts izbaudīt baleta un laikmetīgās dejas mākslas burvību. „Koncerts atspoguļos baleta mākslinieka mobilo raksturu – vienmēr būt ceļā no izrādes uz izrādi. Atklāšanas koncerts ir vieta Latvijas māksliniekiem, kuri pārstāv dažādus dejas un mūzikas mākslas žanrus, un tas vistiešākajā veidā parāda baleta mākslas pieejamību cilvēkam.”
 
12.martā Latvijas Nacionālajā operā norisināsies 23.BBF Galā koncerts – festivāla nozīmīgākais notikums, jo tas piedāvās baleta koncertprogrammu, kurā uzstāsies vadošie solisti no pasaulslaveniem baleta teātriem, kā arī starptautisku baleta konkursu laureāti  no Krievijas, Ķīnas, ASV, Vācijas, Francijas, Austrijas , Turcijas. „Galā koncerts saglabās tradīciju, ietverot programmā gan klasiskās baleta skolas, gan modernā baleta novitātes,” pauž festivāla direktore.  

Sekojot ikgadējai tradīcijai, festivāla viesi varēs redzēt viesizrādes ne tikai Rīgā, jo no 12. līdz 18. martam Vācijas Nacionālais jaunatnes balets BUNDESJUGENDBALLETT (Hamburga, Vācija) uzstāsies Preiļos un Rīgā.

Vācijas Nacionālo jaunatnes baletu 2011. gadā dibināja pasaulslavenais horeogrāfs Džons Noimaiers (John Neumeier), kas uzskatāms par pasaules vadošo baleta horeogrāfu. Baleta trupā ir astoņi profesionāli dejotāji. Viņi ir gan dejotāji, gan horeogrāfi, tādējādi veidojot savu radošo personību un rūpīgi apgūstot profesijas nianses. Viņi darbojas Hamburgas baleta centrā un bagātina gan pašas lielpilsētas, gan valsts mēroga dejas un kultūras dzīvi. Viņi pārstāv septiņas dažādas tautības un runā vienā – kustību – valodā. Viņi atklāj jaunas dejas formas, neatkāpjoties no tradīcijas, jo viņi patiešām ir baleta trupa. Klasiskā tehnika ir veids, kas paver viņiem telpas plašumu dejas rotaļai. Tādēļ viņi mēģina uzlabot tehniku. Viņi mīl deju un vēlas aizraut, pārsteigt skatītājus, kamdēļ viņi dodas arī pie tiem, kuriem nav iespējas skatīties baletu: arabeska veco ļaužu pansionātā, špagatlēciens cietumā, piruetes darbā pārtraukumā. Deja kā sabiedrisks piedzīvojums Hamburgā, Vācijā un citviet pasaulē.
 “Kaut arī patlaban nav iespējams uzaicināt Hamburgas Nacionālo baleta teātri uz Latviju, mums vismaz ir iespēja izbaudīt baleta ģēnija radošo darbu Nacionālā Jaunatnes baleta  izpildījumā. Festivāla repertuārā tāpat iekļauta Dž. Noimaiera horeogrāfija,” atklāj L. Beiris.
        
Vairāk informācijas
http://www.bundesjugendballett.de/d/index.html
 
Savukārt no 21. līdz 26.martam (Rīgā, VEF Kultūras pilī – 21.martā; Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS – 24.martā, un Ventspilī, teātra namā „Jūras vārti” 26.martā) viesosies latino stila profesionālā baleta trupa Ballet Hispanico (Ņujorka, ASV). Latvijas skatītājiem  Ballet Hispanico prezentēs trīs iestudējumus: Linea Recta, Dnzon um Con Brazos Abiertos.
 
Ballet Hispanico dibināts 1970. gadā un pamazām iegūst atzinību pasaules mērogā. Pašreizējais kompānijas direktors kopš 2009.gada ir Eduardo Vilaro, kurš sākotnēji 1985.gadā kompānijā iesaistās kā dejotājs. Eduardo Vilaro savas karjeras laikā dejotāja prasmes ir ieguvis Elvina Eilija (Alvin Alley) kompānijā Ņujorkā, kā arī ir ieguvis maģistra grādu Starpdisciplināro mākslas jomā Kolumbijas Koledžā Čikāgā.  Vallero ir ne tikai horeogrāfs, bet aktīvs dejas politikas un izglītības aktīvists, piedaloties dejas padomēs, kā arī lasa lekcijas studentiem.  Mākslinieciskā vadītāja Eduardo Vilaro vadītā baleta kompānija Ballet Hispanico ir vadošā latino dejas kompānija pasaulē. Par to rakstījusi ASV prese: „Beidzot var dzirdēt un redzēt Latīņamerikas pieredzi!” (The New York Times); „Ballet Hispanico 12 mākslinieki ir dāsni apveltīti ar spožu tehnisko un muzikālo izpildījumu laikmetīgās dejas jomā.” (The Washington Post);  „Ņujorkas kompānija ar latinos garšu – Ballet Hispanico – dejo labāk kā jebkad...” (Backstage
Vairāk informācijas: https://www.ballethispanico.org/
 
Vēl festivāla programmā paredzēta Vanemuines teātra baleta trupas bijušā mākslinieciskā vadītāja Ulo Vilimaa izstāde VEF Kultūras pilī (no 14.marta), Heymann Brother Films filmas „Mr. Gaga” par izcilo Izraēlas modernās dejas ģēniju Ohadu Naharinu demonstrēšana kinoteātrī KSuns, Francijas laikmetīgās deju kompānijas De Facto et Formation izrāde LKA Teātra mājā „Zirgu pasts” (20.martā) un citas aktivitātes, kā arī muzikāli horeogrāfiskā fantāzija „Ugunī” ar LNO baleta mākslinieku piedalīšanos (pirmizrāde notika 2017.gada maijā).
 
Plašāka informācija par 23.BBF pieejama festivāla mājaslapā: www.ballet-festival.lv un Facebook.
 
Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs  internetā: www.bilesuparadize.lv un notikumu norises vietās.
 
 
... Atpakaļ