lv ru en
Par festivālu Vēsture Programma Aktualitātes Kontakti Atbalstītāji Foto galerijas
Parakstīšanās jaunumu saņemšanai:
Twitter Facebook
Insbergs
No klasikas līdz avangardam!
Ideja par Starptautisko Baltijas baleta festivālu, kas pirmo reizi Latvijā notika 1996. gadā, baleta prīmai, horeogrāfei un producentei Litai Beiris radās 1995. gadā Kopenhāgenā.

Tur, slavenajā Tivolī zālē, lielu skatītāju atsaucību guvušais labdarības koncerts kļuva par ierosmi Starptautiskajam Baltijas baleta festivālam (SBBF). Tā pamatideja un moto - “No klasikas līdz avangardam!”
 
Kā atzīst festivāla mākslinieciskā direktore un organizatore Lita Beiris, viņa vēlējās izvest baletu ārpus ierastās skatuves, parādīt dejas daudzveidīgās izpausmes, dažādu žanru mijiedarbību, liekot paskatīties uz ierasto no neparasta rakursa. Jau pirmie panākumi iedrošināja šo darbu turpināt.
 
Laika gaitā SBBF ir kļuvis par starptautiski atpazīstamu festivālu, kurā ir uzstājušās daudzas pasaulslavenas zvaigznes no Amerikas, Eiropas, Āzijas un, protams, mūsu kaimiņvalstīm. Šis festivāls ir lieliska iespēja skatītājiem redzēt izrādes, māksliniekus, kas uzstājas visprestižākajās pasaules koncertzālēs un festivālos. Savukārt jaunajiem Latvijas dejotājiem tiek organizētas dejas izcilību meistarklases.
 
Mākslinieki ir dejojuši ne tikai uz teātru vai koncertzāļu skatuvēm, bet arī visneierastākajās vietās. Tā vairākus gadus festivāls tiek atklāts ar dejas uzvedumiem Rīgas Dzelzceļa stacijā. Festivāla trupas un mākslinieki šo gadu laikā ir snieguši priekšnesumus ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās.
 
Festivāla direktore Lita Beiris atzīst - lai noorganizētu šādu vērienīgu starptautisku festivālu, bieži vien ir jāspēj rast risinājums šķietami bezcerīgās situācijās, bet tas gandarījums, ko sniedz skatītāju un dalībnieku atsauksmes un emocijas, dod  spēku visai SBBF komandai turpināt šo tradīciju. 
... Atpakaļ