lv ru en
Par festivālu Vēsture Programma Aktualitātes Kontakti Atbalstītāji Foto galerijas
Parakstīšanās jaunumu saņemšanai:
Twitter Facebook
Insbergs
29. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls 2024.gada oktobrī un novembrī
29.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kurš norisināsies 2024.gada oktobrī un novembrī un kura devīze joprojām ir «No klasikas līdz avangardam», gatavojas no jauna aizraut skatītājus, demonstrējot dejas pasaules daudzveidību un šarmu!

Šogad festivālā Ukrainu pārstāvēs horeogrāfs Radu Poklitaru un Kijevas Modernais baleta teātris (Kyiv Modern-Ballet), kas šodien ir ukraiņu laikmetīgās mākslas vizītkarte. Tas ir Ukrainas modernās horeogrāfijas teātris, kas iecerēts kā autora teātris, kur repertuāru un mākslinieciskās prioritātes nosaka viena horeogrāfa iestudējumi; Teātris aicina veidot modernās dejas radošo laboratoriju - drosmīgi eksperimenti, oriģināls pasaulslavenu teātra sižetu lasījums, modernās dejas formas un vārdu krājuma aktualizēšana un bagātināšana. Būdams vadošais laikmetīgās skatuves dejas teātris, 2005. gadā dibinātais Kyiv Modern-Ballet pārsteidz ar repertuāra daudzveidību un bagātību. Tā pamatā ir Radu Poklitaru iestudētās izrādes, vienlaikus šo repertuāru papildina jauno ukraiņu horeogrāfu uzvedumi.
Latvijas skatītājiem īpaši sagatavoto programmu var dēvēt par aktuālu retrospektīvu, jo tā veidota no labākajām Radu Poklitaru dažādu gadu horeogrāfiskajām miniatūrām (pirmā daļa) un diviem jaunākajiem darbiem: baletiem "Lonely Angel" ("Vientuļais Eņģelis" - līdzautors ir Artjoms Šošins) un "Friends" ("Draugi"), kas radīts pēc "Pētera Vaska mūzikas aprīlis" festivāla pasūtījuma. Viencēliena balets "Lonely Angel", kas veidots ar tāda paša nosaukuma meditāciju vijolei un stīgām, ir veltījums ukraiņu tautai un atbalsts ukraiņu māksliniekiem šajā grūtajā laikā. Balets "Draugi" ir horeogrāfa Radu Poklitaru dāvana komponista dzimšanas dienā: "Otrā čella koncerta “Klātbūtne” dziļais skanējums atspoguļo šos pēdējos gadus, kuros es uzaugu un kas manā dzīvē ienesa tik daudz. Tā nav tikai kara šausmas, bet arī neskaitāmas spilgtas mīlestības, draudzība, siltums, greizsirdība, izmisums, slepeni pieskārieni, daudzas mirgojošas cerības. Šī ir mana dzimšanas dienas dāvana Pēterim."

Antonio Andrades "Compañía Flamenca" no Spānijas ir slavena mākslinieku grupa, kas uz skatuves iznes flamenko kaislību un skaistumu. Ar ilggadējo pieredzi un uzticību flamenko mākslai tā piedāvā neaizmirstamus un valdzinošus priekšnesumus saviem skatītājiem, pārsteidzot daudzus prestižus teātrus visā pasaulē.
Sagatavojieties ceļojumam pa Andalūziju ar izrādi "Flamenco Suite". Mākslinieki vedīs jūs cauri dinamiskajai ainavai, un jūs pieredzēsit dažādus flamenko stilus - alegrías no Kadisas, tango no Malagas un bulerías no Heresas ir tikai dažas no formām, kas apvienojas šajā satriecošajā un daudzveidīgajā programmā, piepildot skatuvi ar flamenko kaislību, enerģiju un bagātību. Iespaidīgi solo un aizraujoša horeogrāfija apvienojas, lai radītu mūsdienu flamenko tēlu, kas dziļi apzinās savas tradicionālās, etniskās saknes.

Kompānija "Baltic Ballet Theatre" dibināta Lietuvā 2009.gadā un tās mākslinieciskā vadītāja ir Marija Simona Šimulynaite. Tas ir jauns un unikāls produkts Lietuvas dejas apritē. "Baltijas baleta teātris" ir jauna, ambicioza un talantīga komanda, ko veido jauni potenciālie mākslinieki, kuri studējuši ārzemēs, bet kuriem ir vēlme strādāt un radīt savā dzimtenē. Trupas galvenais dejas stils ir neoklasicisma balets. Neparasti skaņdarbi, scenogrāfija, kā arī apgaismojums ir izvēlēti, lai radītu netradicionālas izpausmes un atrastu dinamiskus veidus, kā izaicinošas dejas idejas eksponēt, vienlaikus paliekot pieejamas skatītājiem. Trupu novērtē arī cilvēki, kuriem līdz šim nav bijusi interese par baletu vai deju. Izrādes uzrunā gan profesionālus dejotājus, gan tradicionālās un modernās dejas cienītājus- cilvēkus, kuri jūt dvēselē deju.
“Another World” pamatā ir Depeche Mode mūzika un Haruki Murakami romāns “Skarbā brīnumzeme un pasaules gals”. Izrāde veidota no dažādām kustībām, kuras katra ir iedvesmojusies no simboliem, filozofijas, vizuāliem materiāliem un, protams, enerģiskas mūzikas. Skaņa izsauc kustību, un tas viss mūs pārved sapņu, gaismu, lāzeru un vizuālo projekciju pasaulē. Dejotāji kļūst par androgīniem mehāniskiem radījumiem, kas nirst mutantu sapņu un sintētisko jūtu telpā. Varoņi attēlo nezināmas mūsu zemapziņas raktuves un projicē ceļu, kuru mēs visi izvēlamies, pat neapzinoties. Futūristiskā izrāde demonstrē sirreālu pasauli, kurā vairs nav vietas dabiskām jūtām un realitātes pieņemšanai. Cilvēki sazinās, smejas, pauž dusmas un pat atražo sevi nevis tāpēc, ka viņi to vēlas, bet tāpēc, ka viņiem tas ir jādara. Tā ir pasaule, kurā vairs nav īstu vīrieša-sievietes attiecību – visi izskatās vienādi un labprātāk slēpjas aiz maskām un izliek emocijas, lai netiktu ievainoti. Šādā situācijā par īstu, dabisku un brīvu valsti varam tikai sapņot. Kā saka Depeche Mode vārdi: “Dream On… Dream On…”

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā.
... Atpakaļ