lv ru en
Par festivālu Vēsture Programma Aktualitātes Kontakti Atbalstītāji Foto galerijas
Parakstīšanās jaunumu saņemšanai:
Twitter Facebook
Insbergs
Dānijas Deju teātra pasaules pirmizrāde “Melnais dimants”
Tima Ruštona (Tim Rushton) horeogrāfija. „Dimantam piemīt dažādas nokrāsas – no gaiši mirdzošas līdz piesātināti melnai - tieši kā attiecības starp diviem mīlētājiem.” Tima Ruštona horeogrāfijas izstaro jutekliskumu apvienojumā ar spēcīgu enerģiju. “Melnais dimants” ir dzirkstošs, mirdzošs, gaišs un juteklīgs.
29.01.2014
Tūlīt pēc pirmizrādes Kopenhāgenas Karaliskajā operā, “Melnais Dimants” piedzīvos pirmizrādi Rīgā. Dānijas Dejas teātris, kas dibināts 1981. gadā, ir visspilgtākais, kā arī lielākais laikmetīgās dejas teātris Dānijā. Kopš 2001. gada Tims Ruštons ir kompānijas mākslinieciskais direktors un veiksmīgi turpina īstenot kompānijas uzsākto virzību – apvienot klasiskās tradīcijas ar laikmetīgo deju. Kompānijā ir starptautiska trupa.

Tims Ruštons ir dzimis 1963. gadā Birmingemā. Baleta izglītību ieguvis Karaliskajā Baleta skolā. Līdz 1990. gadu vidum T.Ruštons dejojis dažādās Ziemeļeiropas baleta kompānijās. Visbeidzot Dānijas Karaliskajā teātrī nolēma pievērsties horeogrāfijai. Klasiskā baleta tehnikā izpildītās T.Ruštona horeogrāfijas uzreiz ieguva laikmetīgās dejas raksturu. Pēdējo 12 gadu laikā Dānijas Dejas teātris ir ieguvis pasaules atzinību. T.Ruštona horeogrāfijas tiek raksturotas kā emocionālas, savstarpējo attiecību smalko nianšu atklājošas. 2011. gadā Apvienotās Karalistes karaliene Elizabete II pateicībā par kalpošanu dejai iecēla Timu Ruštonu par Britu Impērijas Ordeņa biedru.

Izrādi atbalsta Dānijas Kultūras institūts.

http://www.danskdanseteater.dk/performances/black-diamond?language=en 
... Atpakaļ