lv ru en
Par festivālu Vēsture Programma Aktualitātes Kontakti Atbalstītāji Foto galerijas
Parakstīšanās jaunumu saņemšanai:
Twitter Facebook
Insbergs
Festivāla programmā
Festivāla atklāšanā vērosim baleta inscenējumu "Dvēseles stīgas". Galā koncerts klasiskās un laikmetīgās dejas noskaņās Latvijas Nacionālās operas namā pulcēs vienkopus starptautisko baleta konkursu laureātus, pasaules deju kompāniju vadošos solistus, lai atspoguļotu novitātes un augstu profesionalitāti dejā. Spānijas, Briseles un Polijas deju kompāniju izrādes būs skatāmas gan Rīgā, gan arī reģionos – Preiļos, Valmierā, Ventspilī un Rēzeknē. Dejas izrādes un koncertus papildinās tematiskās vizuālās mākslas izstādes, kino seansi un meistarklases.
29.01.2014
Atklāšana

Atklāšanas koncerts, kā ierasts, norisinās Rīgas dzelzceļa stacijā, aicinot ikvienu iepazīt baleta un laikmetīgās dejas mākslas burvību. Koncerts atspoguļo baleta mākslinieka mobilo raksturu - vienmēr būt ceļā no izrādes uz izrādi. Atklāšanas koncertā skatītājiem tiks piedāvāts koncerts „Dvēseles stīgas” ar Raimonda Paula komponēto instrumentālo mūziku. Koncerts tika radīts par godu uzņēmējam un filantropam Augustam Dombrovskim 2013. gada maijā. Koncertā piedalās solisti no Latvijas Nacionālā baleta, deju grupa „Dzirnas”, baleta studija „Grande”, vijoles solo izpilda Raimonds Ozols un pie taustiņinstrumentiem Raimonds Macats.

Galā koncerts

Galā koncerts atspoguļo novitātes un talantus klasiskajā un laikmetīgajā dejā. Uzaicinātie mākslinieki ir vadošie solisti baleta teātros un dejas kompānijās, kā arī starptautisku un nozīmīgu konkursu laureāti. 19. Starptautiskajā Baltijas baleta festivāla Galā koncertā tiks pārstāvētas šādas valstis – Vācija, Ungārija, Krievija, Lietuva, Latvija, Igaunija  un Francija vēl aizvien ir ir vadošās valstis klasiskajā un laikmetīgajā baletā, piedāvājot augstu kvalitāti gan horeogrāfijas saturā, gan izpildījumā.

 
... Atpakaļ