lv ru en
Par festivālu Vēsture Programma Aktualitātes Kontakti Atbalstītāji Foto galerijas
Parakstīšanās jaunumu saņemšanai:
Twitter Facebook
Insbergs
L’AMOUR DE L’IMPOSSIBLE (“Mīlestība pret neiespējamo”)
No 8. līdz 30. aprīlim 19. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros Mākslas telpā “Aspazijas 20” notiks izstāde “L’amour de l’impossible” (“Mīlestība pret neiespējamo”).
Projekts tapis paralēli ar baleta “Romeo un Džuljeta” iestudēšanu maestro Načo Duato (Nacho Duato) vadībā Mihailova teātrī Sanktpēterburgā, un pirmo reizi tika atklāts vienlaicīgi ar baleta jauniestudējuma pirmizrādi 2012.gada decembrī.
17.03.2014
Anna Fanigina | Jurijs Molodkovecs
Juveliermāksla un fotogrāfija
 
Mīlestība pret neiespējamo” - tā ir instalācija ar 38 sudraba brošām, ko radījusi Latvijas rotu dizainere Anna Fanigina. Tajās tiek izmantotas fotogrāfijas, dārgakmeņi, vintāžas stikli un veclaicīgas bižutērijas fragmentu jaunie iemiesojumi - sava veida citāti, kas rada saikni ar pagātnes estētiku. Tās ir arī 5 lielformāta melnbaltas fotogrāfijas, ko jauniestudējuma mēģinājumu procesā fotografējis Krievijas Valsts Ermitāžas fotogrāfs-mākslinieks, Jurijs Molodkovecs (Юрий Молодковец). Tās veidotas īpašā tehnikā, kur savienojas impulsīva gaisma, gara kadra ekspozīcija un spēle ar pietuvinājuma maiņu un kameras kustību.
 
 
Savā rotu kolekcijā “L’amour de l’impossible” (latv.val. - mīlestība pret neiespējamo) es turpinu pētīt brošu tēmu. Manuprāt, broša ir īpaša rota, kam ir tiesības ‘’uz ielaušanos” mūsu personīgajā telpā. Tā simbolizē spilgtu un dvēseli caurdurošu iespaidu.
Šoreiz šīs saasinātās sajūtas un vienreizējie pārdzīvojumi, ko mums dāvā balets, nepārtraukti paplašinot iespējamā robežas, rada vēlmi “piespraust tos pie sirds” un aiznest sev līdzi, saglabāt uz ilgu laiku, dalīties ar citiem un iedvesmoties neiespējamajam. “Mīlestība pret neiespējamo” ir spēks, kas ļauj nereālajam kļūt par reālo.
Anna Fanigina

 
Man bija jāatrisina divi uzdevumi - radīt augstvērtīgas mākslas fotogrāfijas, kurām jābūt arī pietiekami dekoratīvām, jo tām jākļūst par izsmalcinātu rotu elementu. Un, otrkārt, mērķis bija izstāstīt pasaules skumjāko mīlas stāstu ar fotogrāfiju palīdzību. Līdzdarbojoties mēģinājumu procesā, centos nofotografēt varoņus tā, lai tie pārvēršas par zīmēm un tēliem, pat par piktogrammām, kas pilnas ar dziļu jēgu.
Jurijs Molodkovecs


Izstāde ar panākumiem ir notikusi Sanktpēterburgā un Maskavā, 2013. gada novembrī brošu kolekcija tika prezentēta arī starptautiskajā mūsdienu rotu izstādē SIERAAD Amsterdamā.
Beidzot projekts tiks parādīts arī Rīgas publikai speciāli šai izstādei radītā mākslas telpā “Aspazijas 20”.

Atklāšana 2014.gada 8.aprīlī plkst. 18:00
adrese: Aspazijas bulv. 20, Rīga
norises laiks no 8. aprīļa līdz 30. aprīlim

Anna Fanigina – pazīstama Latvijas rotu dizainere, rotu zīmola VERBA dibinātāja. Pirmā izglītība matemātikā, bet vēlāk pabeigusi Rīgas Lietišķās mākslas koledžas metāla dizaina nodaļu.
Daudzu mākslas izstāžu Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Itālijā dalībniece.  Konkursa “Juvelieru Olimps”, Deko žurnāla Latvijas dizaina konkursa un Faberžē juvelieru konkursa Somijā laureāte.
Darbi atrodas Latvijas Dekoratīvas mākslas un dizaina muzeja krājumos.

Kontaktinformācija:
verba@verba.lv
www.verba.lv
+371 29763288

Jurijs Molodkovecs – Krievijas Valsts Ermitāžas mākslinieks–fotogrāfs, fotogrāfiju autors vairāk kā 200 Ermitāžas kolekciju un krājumu albumiem un katalogiem, kā arī grāmatām par Pēterburgas vēsturi un arhitektūru.
Aktīvi sadarbojas ar Krievijas un ārzemju mākslas žurnāliem un citiem arhitektūras, dizaina un mākslas izdevumiem, vairāk kā 30 fotoprojektu autors, kas realizēti Krievijas un Eiropas izstāžu telpās.
Autora darbi atrodas 14 Krievijas muzejos, kā arī privātkolekcijās Krievijā, Francijā, Lielbritānijā.
Žurnālu “Эрмитаж” un “Проектор” redakciju padomes loceklis, žurnāla “Адреса Петербурга” galvenais redaktors.
Ļeningradas avangarda un mūsdienu mākslas kolekcionārs.

Kontaktinformācija:
ymfotospb@mail.ru
www.photosphobos.com
+7 921 77 8888 4
... Atpakaļ