lv ru en
Par festivālu Vēsture Programma Aktualitātes Kontakti Atbalstītāji Foto galerijas
Parakstīšanās jaunumu saņemšanai:
Twitter Facebook
Insbergs
I Starptautiskais Baltijas baleta festivāls (SBBF) - 1996.gada aprīlī
     1996. gadā Starptautiskās Dejas dienas ietvaros ar dejas valdzinājumu sevi pieteica Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Pirmajā festivālā piedalījās deviņu Baltijas jūras valstu - Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas un Vācijas baleta solisti un kolektīvi.

Kopš tā brīža ar festivāla direktores Litas Beiris iniciatīvu Latvijas auditorija tiek iepazīstināta ne tikai ar klasiskā baleta daudzveidību, bet atklāj arī avangarda dejas šarmu un pievilcību. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls „No klasiskas līdz avangardam” ir vienīgais baleta notikums Latvijā, kas skatītājiem piedāvā pasaules klases dejotāju, horeogrāfu, baleta teātru un kompāniju priekšnesumus, apvienojot klasiskās tradīcijas ar laikmetīgo skatījumu.
 
II SBBF Rīga 1997
Piedalījās – Dānijas Modernā baleta trupa “New Now Dancers” , Somijas Nacionālās Operas baleta kompānija , Lietuvas Operas un baleta teātris, Igaunijas Operas un baleta teātris ESTONIA, Latvijas Nacionālās operas balets.
Lasīt tālāk ...
III SBBF Rīga 1998
piedalījās –Latvijas Nacionālās operas baleta trupa ,Tallinas baletskola un Rīgas Horeogrēfijas skola.
Lasīt tālāk ...
IV SBBF Rīga 1999
Piedalījās – Francijas baleta kompānija Ballet Preljocaj ar izrādi “Romeo un Džuljeta”, Dānijas modernās dejas teātris MBT ar izrādi “Voiceks”; Zviedrijas , Norvēģijas, Somijas baletskolas un Rīgas horeogrāfijas skola; Latvijas NO balets.
Lasīt tālāk ...
V SBBF Rīga 2000
Piedalījās - Zviedrijas CULLBERGBALLET ar izrādi “Žizele”, Vācijas Deju grupa RUBATO ar izrādi “Šī nav mīlas dziesma”, Norvēģijas JO STROMGREN dejas kompānija ar “Dejas veltījums futbola mākslai”, Lielbritānijas Džeza mūzikas un dejas kompānija BULLIES BALLERINAS ar izrādi “Basās un neprātīgās kājas”.
Lasīt tālāk ...
VI SBBF Rīga 2001
Piedalījās - Izraēlas KIBBUTZ CONTEMPORARY DANCE COMPANY ar izrādi “Aide Memoire”, Norvēģijas JO STROMGREN dejas kompānija ar izrādi “Tur” un INGUN BJORNSGAARD PROSJEKT ar izrādi “Pēcpusdiena un pārējie”, Lietuvas ANŽELIKAS HOLINAS DEJAS TEĀTRIS ar izrādi “Tango Fa mažorā” un Igaunijas teātra ESTONIA DŽEZA BALETS ar izrādi “Djūka noskaņā” Latvijas deju grupa “Dzirnas “ ar izrādi “Karalis”, LNO balets.
Lasīt tālāk ...
VII SBBF Rīga 2002
Piedalījās -Krievijas JEVGĒŅIJA PANFILOVA BALETS, Somijas AURINKOBALETTI/, Spānijas deju kompānija DANTEA ar izrādi “Semblanzas”, Krievijas KINĒTISKAIS TEĀTRIS , Igaunijas teātra ESTONIA Džeza balets, Lietuvas Operas un baleta teātra baleta trupa, Latvijas Nacionālās operas balets, Rīgas horeogrāfijas skola.
Lasīt tālāk ...
VIII SBBF Rīga 2003
Piedalījās - Krievijas JEVGĒŅIJA PANFILOVA RESNO BALETS, PRĀGAS KAMERBALETS, LIETUVAS OPERAS UN BALETA TEĀTRIS ar izrādi “Sarkanā Žizele”, Igaunijas VANEMUINES TEĀTRIS ar izrādi “Mīlas tango”, Pedro Pauvelsa /Francija/ izrāde “Spectre”.
Lasīt tālāk ...
IX SBBF Rīga 2004
Piedalījās - Krievijas JEVGĒŅIJA PANFILOVA VĪRU CĪŅU KLUBS , Dānijas dejas kompānija GRANHOJ DANS ar izrādi “8 IQ nav sievietes, nav asaru”, Lietuvas ANŽELIKAS HOLINAS DEJAS TEĀTRIS ar izrādi “Bernardas Albas māja”, Igaunijas dejas kompānija FINE FIVE ar izrādi “Svētpavasaris”, Latvijas Nacionālās operas balets.
Lasīt tālāk ...
X SBBF Rīga 2005
Piedalījās Krievijas ČEĻABINSKAS MŪSDIENU DEJAS TEĀTRIS ar izrādēm “Gaidīšana” un “Skatiens bezgalībā”, Norvēģijas JU STREMGRĒNA DEJAS KOMPĀNIJA ar izrādi “Hospitālis”, ASV ŅUJORKAS DEJAS KOMPĀNIJA BATTLEWORKS, Francijas LOTRINGAS BALETS.
Lasīt tālāk ...
XI SBBF Rīga 2006
Piedalījās - Horvātijas Nacionālais balets ar izrādēm „Daisa , austrumos no Ēdenes” un „Ardievu”, HANSA HOFA ansamblis /Nīderlande/ ar izrādi ‘Temtapsi sala”, GREGORIJA HANKOKA DEJAS TEĀTRIS /ASV/, Latvijas Kultūras akadēmija, Vanemuines teātris /Igaunija/, Viļņas baletskola /Lietuva/, N. Rimska - Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorija /Krievija/.
Lasīt tālāk ...
XII SBBF Rīga 2007
Piedalījās - Čikāgas deju grupa GIORDANO JAZZ DANCE, Spānijas deju grupa BALLET FLAMENCO de MADRID, Kambodžas dejas teātris ar izrādi „Debesu dejotāji”.
Lasīt tālāk ...
XIII SBBF Rīga 2008
Piedalījās – Argentīnas Tango kompānija „Surdance-Tango” ar koncertu „Jaquetango”, Portugāles deju kompānija „Vortice” ar izrādi „Akvārijs” un „Dusošais Buda”, Vācijas dejas kompānija „cie.toula limnaios” ar izrādi „Life is perfect”, Igaunijas Nacionālās Operas un baleta teātra „Estonia” baleta trupa ar dejas izrādi „Hamlets”, Klaipēdas Muzikālā teātra baleta trupa ar dejas izrādi „Neaizmirstamais Čārlijs Čaplins” un „Štrausiāna”.
Lasīt tālāk ...
XIV SBBF Rīga 2009
Piedalījās - Spānijas deju grupa „Nuevo Ballet Espanol” (Jaunais spāņu balets) ar izrādi SANGRE FLAMENCA, Dānijas jauniešu deju grupa "Team JiYo" un Brēmenes Dejas teātris ar izrādi “Uz kurieni”.
Lasīt tālāk ...
XV SBBF 2010
15. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls sākās ar atklāšanas koncertu Rīgas Dzelzceļa stacijā, piedāvājot kompaktu, taču izaicinoši dinamisku laikmetīgās dejas garā ieturētu programmu. Festivāla atklāšanas pasākumā skatītajus iepriecināja Klaipēdas Valsts muzikālā teātra baleta dejotāji un džeza grupa "Old City".
Lasīt tālāk ...
XVI SBBF 2011
Neiztrūkstoša tradīcija: festivāla atklāšanas koncerts Rīgas Dzelzceļa stacijā un festivāla prestižākais un gaidītākais notikums – Galā koncerts ar klasiskās un laikmetīgās dejas baleta zvaigznēm no ASV, Austrijas, Polijas, Korejas, Ķīnas, Turcijas un citām valstīm uz skatuves.
Lasīt tālāk ...